Jarní úspěšné aktivity u Fidgety Feet

5.5.2024

Stepaři a stepařky souboru Fidgety Feet mají v těchto dnech za sebou již 5 víkendových soustředění, jedno vystoupení pro rodiče v Hudbocvičně, a o víkendu 27. – 28. dubna zúročili tuto veškerou přípravu na dvou soutěžích v Říčanech. V sobotu se konala naše oblíbená pohárová soutěž pro začátečníky i pokročilé. Naši letošní začátečníci ze tříd L. Hejnové prožili svou soutěžní premiéru úspěšně – dětská formace In the Navy obsadila 3. místo, juniorská malá skupina Asereje byla první, dětský duet vystepoval 3. místo a velkým úspěchem je první místo pro dětskou sólistku Jasmínku Škopovou. Mírně pokročilé začátečnice vybojovaly s choreografií malé skupiny 3. místo. Sobotní odpoledne pro kategorii pokročilých stepařů jsme využili jako veřejný trénink na nedělní kvalifikační soutěž. Z našeho souboru byli tentokrát nejúspěšnější: sólistka Michaela Hejnová (1. místo), juniorské trio a malá skupina ze třídy M. Hejnové (3. místa). Sólista Matyas Kaplan obsadil také 3. místo v početně silně zastoupené dětské smíšené kategorii chlapců a dívek.

Nedělní kvalifikační soutěž je letošní novinkou, kdy z této soutěže porota propustí do pražského finále, neboli Mistrovství České republiky pod hlavičkou Czech Dance Organization, jen 8 choreografií v každé kategorii a disciplíně. Celkem jsme do Říčan přivezli 15 choreografií a jen čtyři neprošly přes velmi početnou konkurenci. Kromě tohoto úspěchu jsme se mohli těšit i ze zvláštní ceny poroty, kterou obdržela naše juniorská formace Colourful Rhythms v chor. L. Hejnové. Přehled všech umístění viz rubrika Soutěžní výsledky.

Náš úspěch by nebyl možný bez velké píle našich stepařů a stepařek, bez obrovského trenérského nasazení Lucie Čáslavské, Petra Hejny, Lenky Hejnové, Michaely Hejnové, Andrey Plecháčové a Štěpána Žďárka, za což všem patří velké poděkování a obdiv.

Přidáváme poděkování všem rodinám, které s námi sdílí naše nadšení, čas a pomáhají nám s dopravou, stěhováním rekvizit i s kadeřnickými pracemi. Firmě Mrázek děkujeme za bezchybnou přepravu na nedělní soutěž.

Na závěr vyjadřujeme obdiv a gratulujeme Studiu Dance EB ke zvládnutí dvoudenního maratónu stepařských soutěží.