O klubu

Stepařský klub Fidgety Feet založil roku 1991 pan Ing. Petr Hejna. V současné době působíme pod vedením manželů Lenky a Petra Hejnových při Základní umělecké škole Střezina v Hradci Králové. Od školního roku 2016/17 rozšířily trenérskou část souboru Mgr. Apolena Dobešová a Mgr. Lucie Čáslavská. Choreograficky se na přípravě soutěžních tanců podílejí sólisté souboru: Andrea Plecháčová, Michaela Hejnová a Štěpán Žďárek. Od doby založení naším klubem prošlo nepočítaně stepařů a v současné době čítáme cca osmdesát tanečníků a tanečnic ve věku od osmi do dvaadvaceti let.

Můžeme se pochlubit celou řadou úspěchů z republikových soutěží (Mistrovství republiky v Brně, Pražský pohár), kde tradičně obsazujeme čelní místa na výsledkových listinách. K našim největším soutěžním dobrodružstvím patří mistrovství světa ve stepu v německé Riese, kam jsme se podívali již dvakrát. Seznam našich soutěžních úspěchů z české i mezinárodní scény si můžete prohlédnout na stránce Seznam našich úspěchů.

Kromě soutěží vystupujeme i na mnoha jiných akcích – tančili jsme již několikrát na oslavách Dne stepu v Praze nebo na festivalech v Chrudimi či v Pardubicích. Choreografie našich nejstarších slečen bývají ozdobou mnohých plesů v Hradci Králové a blízkém okolí. Mohli jste nás vidět například na maturitním plese Gymnázia J. K. Tyla, Gymnázia Boženy Němcové, Střední zdravotnické školy a na mnohých dalších akcích. Každý rok na jaře pořádáme kromě toho také vlastní celovečerní vystoupení "Klapity klap", které se již třikrát uskutečnilo v Kongresovém centru Aldis a setkalo se s velkým úspěchem.

Kromě běžné výuky také spolupracujeme s bratry Pavlem a Petrem Hrubcovými (především se někteří účastníme letních stepařských seminářů v Klášterci nad Ohří) a s panem Ing. Zdeňkem Pileckým, jež je předním českým pedagogem stepařské techniky.

A co od nás můžete čekat? Náš repertoár tvoří choreografie pro různé počty tanečníků - sóla, dueta, tria, malé skupiny (čtyři až sedm tanečníků) a formace (osm až dvacet čtyři tanečníků). Naším velkým snem je někdy uskutečnit tzv. produkci (dvacet pět tanečníků a více). Na soutěžích působíme v kategoriích Děti (do jedenácti let), Junioři (do patnácti let) a především v Hlavní věkové kategorii (od šestnácti let). Tančíme na hudbu nejrůznějších žánrů a stylů, jak se sami můžete přesvědčit, pokud se na nás někdy zajdete podívat.

Těší se na Vás Fidgety Feet.