Fidgety Feet na MS v Chorvatsku – bylo nám ctí

30.11.2022

Covid sice ještě někde a někdy postraší, ale konečně se podařilo uspořádat po dvou letech celosvětové soutěžní setkání stepařů. Letošním pořadatelům – Taneční svaz v Chorvatsku – je nutno vyseknout poklonu, neboť na přípravu akce měli necelé dva měsíce a na mistrovství se sjelo dvakrát tolik soutěžících, než bylo původně nahlášeno v předběžných přihláškách.

Soubor Fidgety Feet získal sice více nominací, ale nakonec do Veliké Gorici u Zagrebu odjelo jen 12 soutěžících se třemi choreografiemi. V pátek 25. 11. prožívala šťastné chvíle sólistka Michaela Hejnová, neboť se jí podařilo postoupit z čtvrtfinále (34! stepařek) do užšího semifinále a tam obsadila nádherné 11. místo. V sobotu ráno tančila hned jako první naše malá skupina s choreografií Štěpána Žďárka. Výkon byl milý, dobře připravený, ale bránu čtvrtfinále se nepodařilo prolomit. Naopak obrovským překvapením byl odpolední postup naší formace s názvem Insane od M. Hejnové. Po pečlivé přípravě během celého podzimu se členové dospělé části našeho souboru vybičovali ke svému nejlepšímu výkonu a zaslouženě postoupili do semifinále. Tam jsme obsadili také 11. místo.

Na mistrovství jsme se potkávali a v některých disciplínách i soupeřili s našimi oblíbenými lektory, např. formace a sólistky D. Boraka. Do soutěže se zapojili také D´Angelo brothers nebo v porotě zasedl nedávno ještě soutěžící A. Ostanin. Bylo nám ctí…

Na závěr velké poděkování:

Na organizaci zájezdu se podílelo kromě Michaely a Lenky Hejnových mnoho našich členů. K. Komárkové a V. Střítecké děkujeme za zajištění ubytování, jízdenek a naplánování trasy. Novému týmu kosmetiček a kadeřnic patří dík za přípravu krásného vzhledu našich tanečnic. Rodičům děkujeme za podporu a pomoc při dopravě do Prahy.