Stepaři v Brně – 3 v 1: soutěž - generálka před MS - workshop

11.11.2019

V sobotu 9. 11. 2019 odjeli střezinští stepaři na pohárovou soutěž do Brna, která byla součástí velké celostátní akce Dance Life Expo. Ve stejný den se konala obdobná soutěž i v Praze, a proto letošní ročník nebyl početně tolik obsazen. Paradoxně naše dvě formace dospělých (adults I a II), které se chystají na listopadové MS v Riese, byly v kategoriích samy, takže to byla spíše exhibice a pro nás důležitá zkouška připravenosti. Ostatní naše choreografie již měly soupeře, a proto se můžeme pochlubit a radovat z pěkných umístění. Určitě musíme pochválit juniorskou sólistku Marianu Maisnerovou a její choreografku L. Čáslavskou za výrazné zlepšení
a umístění na 5. pozici v těžké kategorii juniorských stepařek, kde měla skutečně porota těžký úkol rozhodnout pořadí. Dalším radostným umístěním byla druhá místa pro Michaelu Hejnovou mezi dospělými sólistkami
a pro její duet s Eliškou Volákovou
ve stejné věkové kategorii. Svěřenkyně A. Plecháčové (Monika Kottová
a Patricie Jirkův) také zaznamenaly výkonnostní pokrok a dobře náš soubor reprezentovaly. Nejvíce se radovaly děti z malé skupiny Stacy´s mom a celá juniorská formace (žáci L. Hejnové), neboť po usilovném podzimním trénování se jim podařilo podat přesvědčivý výkon stepařský i taneční a ve svých disciplínách zvítězily nad kolegy z Brna. Přehled umístění všech našich 14 choreografií naleznete na http://fidgetyfeet.strezina.cz/seznam-uspechu/2019.

V odpoledních hodinách vedl vynikající stepař a náš oblíbený lektor Daniel Borak dva semináře, kterých jsme se letos v hojném počtu zúčastnili a načerpali tak inspiraci pro technické zdokonalování. Děkujeme brněnskému souboru No Feet za organizaci soutěže a semináře.

Finančně nás podpořily v této akci Magistrát města Hradec Králové a Spolek přátel stepu při ZUŠ Střezina. Dopravu bezchybně zajistil Dopravní podnik města Hradec Králové.

Držte nám pěsti 29. a 30. listopadu – jedeme na MS!!!